Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jakie będą odpowiednie preparaty do czyszczenia samochodu?

Poradnik Data publikacji - 2 czerwca 2022 Autor - Redakcja speedgum.com.pl
środki czystości do auta

Zabrudzony samochód nie prezentuje się efektownie. Wymaga on mycia, ale nie wystarczy sięgnąć po wodę i szmatkę. Pocieranie nią po karoserii to prosta droga do powstania mikrouszkodzeń. Nikogo nie powinien dziwić widok porysowanego auta po takim powierzchownym myciu. Uzyska się efekt odwrotny do zamierzonego. Innym sposobem będzie udanie się na myjnię samochodową, ale tutaj również pojawia się wiele przeciwwskazań. Środki stosowane w myjniach zawierają mnóstwo chemii, agresywnych substancji ściernych. Takie szybkie mycie jest niedokładne. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z ręcznego mycia przez doświadczoną osobę, która stosuje profesjonalną chemię motoryzacyjną.

Zobacz także: Jakie wybrać oleje do silnika?

Czym czyścić auto? Jakie środki będą odpowiednie

Wybór środków do czyszczenia samochodu nie powinien być przypadkowy. Należy dobrze zastanowić się nad tym, co będzie odpowiednie do konkretnego pojazdu. Znaczenie ma rodzaj czyszczonej powierzchni i jej stan. Używanie płynu do mycia naczyń, zwykłego szamponu do włosów lub mydła do rąk nie jest dobrym pomysłem. Niektórzy sięgają nawet po płyny do podłóg i glazury, ale są to zbyt agresywne środki. Istnieje duże ryzyko powstania nieestetycznych śladów, szpecących przebarwień. Mleczka czyszczące do łazienki również nie są odpowiednie do mycia karoserii Należy sięgać po kosmetyki motoryzacyjne. Samodzielne czyszczenie samochodu jest dosyć czasochłonne, ale najdokładniejsze, uzyska się dzięki temu najlepszy efekt. Możliwe jest dotarcie do trudno dostępnych miejsc, poradzenie sobie z uporczywymi zabrudzeniami. Powinno się sięgać po środki przeznaczone do czyszczenia samochodu. Potrzebne będą szampon samochodowy, ściereczki z mikrofibry. Świetnie sprawdzają się szampony z woskiem, które usuwają nawet ślady po insektach i to bez konieczności szorowania. Działają one pielęgnująco, wydłużają żywotność karoserii.

Godne polecenia środki do czyszczenia samochodu, czyli jakie?

Kosmetyki samochodowe są delikatniejsze od chemii domowej. Zaleca się wybierać szampon o pH neutralnym lub jak najniższym. Świetne czyszczenie zapewniają nowoczesne kosmetyki powstałe przy użyciu nanotechnologii. Przyda się także pasta polerująco–nabłyszczająca. Najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po sprawdzone środki czystości do auta. Warto zaopatrzyć się w preparaty do czyszczenia samochodu renomowanych marek ze względu na gwarancję wysokiej jakości, skuteczności działania. Na zakupie kosmetyków motoryzacyjnych nie należy nadmiernie oszczędzać, bo uzyska się efekt odwrotny do zamierzonego. Słabej jakości środki nie poradzą sobie zabrudzeniami i istnieje ryzyko zniszczenia czyszczonej powierzchni. Będzie to wobec tego tylko pozorna oszczędność. Porysowany lakier wygląda nieestetycznie, a wizyta u lakiernika wiąże się z wysokimi kosztami. W celu zmniejszenia podatności felg i opon na zabrudzenia zaleca się nakładać na nie regularnie wosk po oczyszczeniu. Powierzchnie lakierowane i metaliczne można dodatkowo zabezpieczyć za pomocą niewidzialnych powłok hydrofobowych. Mile widziane będą spraye do samochodu, które chronią lakier przed blaknięciem, powstawaniem nieestetycznych przebarwień.

Niemieckie samochody elektryczne

Redakcja speedgum.com.pl

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników motoryzacji. Dzielimy się wiedzą i nowinkami o samochodach, motorach oraz rowerach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poleasingowe autobusy w atrakcyjnym finansowaniu