Strona główna
Rower
Tutaj jesteś

Czym są rowery elektryczne MTB?

Rower Data publikacji - 3 czerwca 2022 Autor - Redakcja speedgum.com.pl
rowery elektryczne mtb


W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się rowery elektryczne MTB. W miastach taki środek transportu sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Jest to połączenie tradycyjnego roweru i skutera.

Zobacz także: Czy warto kupić rowery vintage?

Zalety rowerów elektrycznych

Rowery elektryczne pozwalają się poruszać zdecydowanie szybciej i to bez żadnego zmęczenia. Można też korzystać ze ścieżek rowerowych, więc automatycznie omija się wszystkie korki. Wcale nie trzeba mieć dużej wydolności i świetnej kondycji, żeby pokonywać dziesiątki kilometrów. Dużym uznaniem cieszą się rowery elektryczne opinie są jak najbardziej pozytywne. Trzeba jasno podkreślić, że rower elektryczny MTB nie ma nic wspólnego z motocyklem. Należy pamiętać o prawnej definicji roweru elektrycznego, która mówi, że nie może posiadać manetki gazu. E-bike umożliwia także bardzo szybką jazdę z pomocą własnych mięśni. Warto zwrócić uwagę na fakt, że rower elektryczny jest trochę cięższy od roweru tradycyjnego. Takie rowery są zazwyczaj wyposażone w mocniejsze ramy oraz koła, a to także podnosi masę. Najlepiej zakupić rower elektryczny u sprawdzonego i renomowanego producenta, który od wielu lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Możliwe jest ruszanie z miejsca pod stromym wzniesieniem. Jest to niezwykle przydatne w trudnym terenie, ale trzeba się też nauczyć nowych umiejętności technicznych. Jeździ się jak z automatyczną skrzynią biegów, ponieważ komputer sam dobiera odpowiednie przełożenie przerzutek.

Ładowania akumulatora

Nie trzeba się również martwić o rozładowanie baterii. W takiej sytuacji e-bike zmienia się w klasyczny rower MTB, który jest tylko trochę cięższy. Przy wyłączonym silniku mamy zapewniony swobodny obrót pedałów. Warto mieć na uwadze, że przeciętne rowery E-MBT ważą około 20 kg. Na takim rowerze można bez większego problemu dojechać wszędzie, ponieważ zdecydowana większość modeli może się pochwalić 10 lub 11 przełożeniami z tyłu. Jest to też skuteczny trening siłowy, którego pozytywne efekty odczujemy w przyszłości. Ciężko jest określić na ile kilometrów wystarczy akumulator. Zasięg jest uzależniony nie tylko od rozmiaru i bieżnika opon, ale również od rodzaju terenu oraz ukształtowania powierzchni. Waga kolarza także odgrywa znaczącą rolę na podjazdach. Na jednym ładowaniu akumulatora można przejechać nawet 100 km. Rower elektryczny jest wykorzystywany dokładnie tak samo jak rower tradycyjny. Silnik elektryczny w rowerze jest bardzo cichy, dlatego nie przeszkadza podczas jazdy. Trzeba pamiętać, że koszty ładowania akumulatora to niestety dodatkowy koszt utrzymania.

https://speedgum.com.pl/czy-warto-zakupic-rowery-romet/

Niemieckie samochody elektryczne

Redakcja speedgum.com.pl

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników motoryzacji. Dzielimy się wiedzą i nowinkami o samochodach, motorach oraz rowerach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rowery romet