Strona główna
Motocykle
Tutaj jesteś

Jak wybrać dobrze używane motocykle BMW?

Motocykle Data publikacji - 1 czerwca 2022 Autor - Redakcja speedgum.com.pl
motocykle BMW


Jeśli ktoś szuka idealnego motocykla, to powinien odwiedzić autoryzowany serwis renomowanego producenta. Oczywiście nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na zakup fabrycznie nowego dwukołowca. Wiąże się to z niemałymi kosztami. Co jednak z marzeniem o motocyklu, jeśli ma się ograniczone możliwości finansowe? Jeżeli kogoś nie satysfakcjonuje wynajęcie jednośladu, to zawsze może poszukać maszyny z drugiej ręki. Pojawia się jednak pytanie, na co konkretnie zwracać uwagę przy wyborze używanego pojazdu. Nie można kierować się wyłącznie ceną ani wyglądem zewnętrznym. Jest wiele kwestii, które powinno się brać pod uwagę, aby podjąć dobrą decyzję zakupową.

Zobacz także: Jakie kupić narzędzia motocyklowe, co się przyda?

Czym kierować się przy wyborze motocykla używanego?

W internecie można znaleźć mnóstwo ofert motocykli na sprzedaż. Oczywiście bazowanie wyłącznie na zdjęciach zrobionych przez sprzedającego nie będzie wystarczające. W opisach znajduje się najczęściej specyfikacja techniczna, ale dotyczy ona tylko podstawowych informacji. Kluczowe będą oczywiście osobiste oględziny. Pozwala to na sprawdzenie, czy oferowany pojazd rzeczywiście spełnia oczekiwania i wymagania kupującego. Może się okazać, że wystawione na sprzedaż motocykle BMW mają rozmaite defekty. Zakup używanego kołowca zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie można być pewnym, co się kupuje, chyba że wszystko zostanie dokładnie przejrzane przez fachowca. Wiele osób decyduje się na przeprowadzenie przeglądu na swój koszt przed zakupem. Pozwala to na wykrycie rozmaitych wad, które gołym okiem są niewidoczne. Znaczenie ma to, aby dokładnie zapoznać się z historią pojazdu. Nie należy opierać się wyłącznie na roczniku, przebiegu, stanie ogólnym i cenie.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu motocykla z drugiej ręki?

Podczas wybierania motocykla warto sprawdzić, jakie są najczęstsze awarie w przypadku poszczególnych modeli. Znaczenie ma również dostępność części oryginalnych i zamiennych, ich ceny. Jako że nawet używane motocykle BMW sporo kosztują, szczególnie jeśli szuka się maszyny w jak najlepszym stanie, to warto wybrać się na oględziny z drugą osobą. Samemu łatwo coś przeoczyć, zapomnieć o czymś. Istotnie będzie to, aby kupować z kimś, kto się zna na motocyklach. Udzielił ceny wskazówek, doradzi, ustrzeże przed nietrafionym zakupem. Zawsze można też skorzystać z usług mechanika motocyklowego, zapłaci mu się za ocenę rzeczywistego stanu dwukołowce. Podczas oglądania motocykla należy mieć na uwadze jego kompletność i akcesoria, stan lakieru/owiewek/naklejek/elementów plastikowych, lagi, poziomy płynów, wycieki z silnika, stan chłodnicy, łożyska, stan manetek, światła, pracę silnika, działanie przyrządów, stan licznika itd.

https://speedgum.com.pl/jaki-mozna-polecic-motor-miejski/

Niemieckie samochody elektryczne

Redakcja speedgum.com.pl

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników motoryzacji. Dzielimy się wiedzą i nowinkami o samochodach, motorach oraz rowerach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

narzędzia motocyklowe