Strona główna
Motocykle
Tutaj jesteś

Jaki można polecić motor miejski?

Motocykle Data publikacji - 7 lipca 2022 Autor - Redakcja speedgum.com.pl
motor miejski

Motor miejski to świetna opcja dla osób, które chcą uniknąć problematycznych korków, szybko dotrzeć do wyznaczonego celu. Własny środek transportu pozwala być niezależnym, zawsze można też podróżować we dwoje, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Pojawia się jednak pytanie, jaki wybrać motor do miasta. Model wyścigowy się oczywiście nie sprawdzi. W terenie zabudowanym nie można uzyskać dużych prędkości, bo stwarza to zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, grozi otrzymaniem mandatu. Dla motorów zawsze znajdzie się miejsce na parkingu, a koszty eksploatacyjne są niższe niż w przypadku jazdy samochodem.

Zobacz także: Jak wybrać dobrze używane motocykle BMW?

Jaki wybrać motor do miasta? Co brać pod uwagę?

Poruszanie się po mieście może być dosyć problematyczne, szczególnie samochodem. Jest tłoczno, można stać w korku przez nawet godzinę lub dłużej. W porze szczytu dojechanie do wyznaczonego celu w ustalonym terminie graniczy z cudem. Jeśli ktoś nie wyjedzie z domu wcześniej, to niestety raczej nie uda mu się uniknąć spóźnienia. Jest jednak sposób na uniknięcie zakorkowanych ulic, z pomocą przychodzi motor. Dostępne są nawet specjalne jednoślady przeznaczone do jazdy po mieście. Istotne jest to, aby wybrać pojazd odznaczający się zwrotnością, zapewniający komfortową jazdę. Musi być także dynamiczny. Na mieście nie brakuje rozmaitych przeszkód, z którymi borykają się kierowcy na co dzień. Problematyczne są między innymi wysokie krawężniki, tory kolejowe, koleiny i wiele więcej. Idealny będzie wobec tego motocykl, który świetnie poradzi sobie z tego typu utrudnieniami. Na uwadze powinno się mieć masę pojazdu. Do miasta najlepszy będzie lekki motor, o kompaktowych wymiarach, smukły. Znaczenie ma to, aby nie było problemu z przejechaniem między rzędami aut bez porysowania ich. Zgrabny motor to również gwarancja wjechania w wąskie uliczki, zaparkowania na niewielkiej powierzchni.

Jaki będzie odpowiedni motor miejski? Na co zwracać szczególną uwagę przy jego wyborze?

Mogłoby się wydawać, że jazda po mieście nie jest niczym skomplikowanym, ale w praktyce wygląda to już zupełnie inaczej. na kierowców czeka wiele trudności. konieczne staje się bycie ciągle czujnym, dokładne obserwowanie otoczenia. motor musi zostać dopasowany do potrzeb, preferencji i możliwości użytkownika. Znaczenie ma to, aby jak najlepiej kontrolować pojazd. Trzeba czuć się na nim pewnie, stabilność ma ogromne znaczenie. Zaleca się wybierać wyższe motory, aby zapewnić sobie Dobrą widoczność. nie może zabraknąć ochronnych pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych. zawsze istnieje ryzyko przewrócenia się na dwukołowcu, więc kwestia ochrony jest priorytetem. Godne polecenia są motory typu naked. Świetnie sprawdzają się na szosie. Wyróżnia je lekkość, wytrzymałość. Zapewniają komfortową jazdę, pozwalają na przybranie dogodnej pozycji. Do miasta wspaniale nadają się także choppery. Podczas wybierania pojazdu należy mieć na uwadze jego pojemność. Nie zaleca się zakupu motoru o dużej mocy, bo w terenie zabudowanym nie uzyska się dużych prędkości. Konieczne będzie poruszanie się 50 km/h. Łatwo wywnioskować, że nie sprawdzi się motor sportowy. pojazd o mocnym silniku znacznie trudniej kontrolować.

Niemieckie samochody elektryczne

Redakcja speedgum.com.pl

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników motoryzacji. Dzielimy się wiedzą i nowinkami o samochodach, motorach oraz rowerach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

narzędzia motocyklowe