Strona główna
Motocykle
Tutaj jesteś

Jakie kupić narzędzia motocyklowe, co się przyda?

Motocykle Data publikacji - 1 czerwca 2022 Autor - Redakcja speedgum.com.pl
narzędzia motocyklowe


Nawet najlepszej jakości motocykl nie jest niezawodny. Zawsze może dojść do jakiejś awarii. Niekoniecznie trzeba od razu oddawać pojazd do mechanika. Warto mieć pod ręką zestaw narzędzi motocyklowych, aby móc we własnym zakresie trochę pomajsterkować przy swoim pojeździe, jeśli pojawi się taka potrzeba. Przełoży się to na sporą oszczędność czasu i pieniędzy. Zawsze powinno się wozić ze sobą podstawowe narzędzia motocyklowe, aby nie zostać niemile zaskoczonym w trasie, zmuszonym do wzywania pomocy i odholowania dwukołowca. Wiedza to podstawa, ale potrzebne są też różne akcesoria, aby móc poradzić sobie z zaistniałym problemem na własną rękę.

Zobacz także: Jak wybrać dobrze używane motocykle BMW?

Przydatne narzędzia motocyklowe, które warto mieć zawsze przy sobie w trasie

Jazda motocyklem nie zawsze jest kolorowa. Mogą pojawić się różne trudności. Z drobnymi usterkami można poradzić sobie samodzielnie, trzeba jednak być do tego odpowiednio przygotowanym, mieć pod ręką różne narzędzia. Świetnie sprawdzi się multitool, który pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w motocyklowym w schowku i pieniędzy, bo nie trzeba kupować i wozić ze sobą kilkudziesięciu różnych narzędzi. Wszystkie mogą znajdować się w jednym. Z pomocą przychodzi właśnie multitool, który pełni funkcję między innymi śrubokręta, noża, kombinerek, pilnika, szpikulca itd. Przy jego wyborze należy mieć na uwadze to, w jakiej końcówki został wyposażony. Znaczenie ma solidność wykonania. Przydadzą się także bezpieczniki, oczywiście muszą być one dopasowane do pojazdu. Na uwadze trzeba mieć przede wszystkim wielkość bezpieczników i amperaż. Dobrą inwestycją będzie także zestaw kluczy, za pomocą których zniknie problem z dotarciem do trudno dostępnych miejsc. Warto wobec tego mieć przy sobie narzędzia zarówno uniwersalne, jak i do zadań specjalnych. Potrzebne będą klucze płaskie, oczkowe, imbusowe, nasadowe, grzechotki, śrubokręty płaskie i krzyżakowe.

W jaki wyposażyć się zestaw narzędzi motocyklowych?

Każdemu motocykliście przydadzą się szczypce samozaciskowe i klucz do świec. Oczywiście trzeba też pamiętać o wożeniu ze sobą zapasowej świecy. Bardzo przydatne są także niepozorne akcesoria w postaci trytytek, powertape, poxiliny i taśmy izolacyjnej. Nie zajmują one wiele miejsca w bagażniku, a są niezwykle pomocne w wielu sytuacjach. Mają szerokie zastosowanie i przydadzą się niejednokrotnie podczas różnych awarii. W garażu motocyklisty powinien znajdować się przyrząd do pomiaru kompresji. za jego pomocą można sprawdzić stan silnika. przydatny będzie też elektroniczny adapter dynamometryczny. Jeśli motocykl ma problem z odpaleniem, to warto sięgnąć po tester do sprawdzania iskry. Za jego pomocą można szybko znaleźć źródło problemu w postaci problematycznej świecy. Przydatny będzie również elektroniczny tester płynu hamulcowego i ściągacz do łożysk.

https://speedgum.com.pl/kiedy-zmienic-opony-na-letnie/

Niemieckie samochody elektryczne

Redakcja speedgum.com.pl

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników motoryzacji. Dzielimy się wiedzą i nowinkami o samochodach, motorach oraz rowerach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

narzędzia motocyklowe