Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Łańcuchy na koła- kiedy warto z nich skorzystać?

Poradnik Data publikacji - 28 września 2022 Autor - Redakcja speedgum.com.pl
Łańcuchy na koła


Dla większości zmotoryzowany zima jest jednym z najgorszych okresów w ciągu całego roku. Nie da się bowiem ukryć, że nasze samochody dość niekorzystnie reagują na niskie temperatury i często w tym sezonie odmawiają nam posłuszeństwa. Szczególną opieką kierowcy otaczają samochodowe akumulatory, które są najbardziej wrażliwe na niskie temperatury. Niemniej jednak zimą znacznie pogarsza się także poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. Oblodzony asfalt z pewnością nie sprzyja zachowaniu odpowiedniej przyczepności, a dodatkowo same zimowe opony mogą okazać się w zupełności niewystarczające. Wobec tego niektórzy z kierowców decydują się na zakup łańcuchów na koła. Kiedy warto z nich skorzystać?

Łańcuchy na koła do zadań specjalnych

Nie da się ukryć, że zimą kierowcy muszą na drodze zachować wytężoną czujność. Wynika to z faktu, że często intensywne opady śniegu z deszczem znacznie utrudniają widoczność, a sam lód, jakim pokrywa się nawierzchnia drogowa, skutecznie zmniejsza przyczepność pojazdu i zmniejsza możliwość zachowania nad nim pełnej kontroli. Zimowe opony, które teoretycznie powinny być do takich warunków stworzone, często wymagają dodatkowego wsparcia. Wobec tego kierowcy chętnie decydują się na zakup łańcuchów na koła. Są to bez wątpienia jedne z tych gadżetów, które przydają się w przypadku wyjątkowo trudnych i długich okresów zimowych. Łańcuchy na koła sprawdzą się w momencie nie tylko mocno zaśnieżonych dróg, ale także i w przypadku pokonywania stromych i niebezpiecznych podjazdów na oblodzonych drogach. Choć łańcuchy na koła zwykle kojarzone są z pojazdami ciężarowymi, to jednak wielu kierowców aut osobowych decyduje się na ich założenie. Zima jest bowiem nieprzewidywalnym okresem, a co za tym idzie, dodatkowego zabezpieczenia nigdy nie jest zbyt wiele. Właśnie dlatego łańcuchy na koła w sezonie zimowym stały się towarem wysoce pożądanym.

Gdzie kupić dobre łańcuchy na koła?

Choć łańcuchy na koła wydają się dość jednorodne, to jednak jest to wyjątkowo zróżnicowana kategoria produktowa. Kierowcy więc powinni zastanowić się nad ich wyborem. Warto w tym celu zajrzeć chociażby na stronę https://hanesco.pl/lancuchy-sniegowe-na-kola/, gdzie znajdziemy dość szeroki wybór łańcuchów śniegowych na koła w przystępnej cenie. Dzięki temu uda się nam dopasować idealny model do potrzeb naszego pojazdu i do wymagań, jakie stawiają przed nami warunki drogowe. Pamiętajmy, że takie łańcuchy w wielu przypadkach w sezonie zimowym skutecznie potrafią zapobiegać kolizjom.

 

 

Niemieckie samochody elektryczne

Redakcja speedgum.com.pl

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników motoryzacji. Dzielimy się wiedzą i nowinkami o samochodach, motorach oraz rowerach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poleasingowe autobusy w atrakcyjnym finansowaniu