Strona główna
Samochody
Tutaj jesteś

Używane auto do jazdy po mieście – jakie powinno być?

Samochody Data publikacji - 27 września 2022 Autor - Redakcja speedgum.com.pl
Używane auto do jazdy po mieście

Planując zakup osobowego auta do jazdy po mieście, wielu kierowców decyduje się na używany egzemplarz. Przemawiają za tym głównie względy finansowe, niemniej nie tylko cenę trzeba mieć na względzie. Na co zatem zwrócić uwagę? Jakim wymogom powinien sprostać dobry samochód miejski z rynku wtórnego?

Osobowe auto do jazdy miejskiej – najważniejsze cechy

Osobowy samochód do jazdy po mieście powinien być przede wszystkim funkcjonalny i ekonomiczny. Miejska jazda ma swoją specyfikę – wiąże się m.in. z częstym zatrzymywaniem auta czy parkowaniem w wąskich uliczkach lub na zatłoczonych parkingach. Warto zatem postawić na pojazd odznaczający się niezbyt dużymi rozmiarami, a przy tym dający się łatwo prowadzić nawet w trudnych warunkach. Nic dziwnego, że kierowcy zwykle kupują sprawdzone klasyki takie jak np. Ford Fiesta Active. Doradcy z salonu Autoplaza podpowiadają, aby patrzeć również na pojemność bagażnika, co ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy pojazd będzie pełnił funkcję auta rodzinnego. Mile widziane jest także dobrze wyposażone wnętrze. Niemałe znaczenie w omawianym kontekście ma też rodzaj jednostki napędowej. W ostatnich latach na popularności zyskały hybrydy, coraz większym zainteresowaniem cieszą się również elektryczne samochody.

Osobowe auto do jazdy miejskiej – jak wybrać używany egzemplarz?

Używany samochód przeznaczony do jazdy po mieście musi być w pełni sprawny. Tylko wtedy będzie bezpieczny w użytkowaniu. Kupując używany egzemplarz, należy bardzo dokładnie zweryfikować go pod tym właśnie kątem. Auto powinno być bezwypadkowe. Najlepiej, jeśli wcześniej miało tylko jednego właściciela. W cenie jest też stosunkowo nieduży przebieg. Podczas spotkania ze sprzedawcą trzeba skrupulatnie obejrzeć samochód – wszelakie nieprawidłowości takie jak wgniecenia, rysy czy pęknięcia widoczne na lampach etc. to ważne przesłanki do negocjowania ceny. Obowiązkowa jest oczywiście jazda próbna, która pozwala wychwycić niedociągnięcia, które nie są widoczne gołym okiem. Jazda próbna ostatecznie przesądza o decyzji zakupowej.

https://www.autoplaza.com.pl/produkt/22/ford-fiesta?typeId=1

Niemieckie samochody elektryczne

Redakcja speedgum.com.pl

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników motoryzacji. Dzielimy się wiedzą i nowinkami o samochodach, motorach oraz rowerach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Używane auto do jazdy po mieście