Strona główna
Samochody
Tutaj jesteś

Wynajem aut na minuty w Białymstoku – najważniejsze informacje

Samochody Data publikacji - 26 października 2022 Autor - Redakcja speedgum.com.pl
Wynajem aut na minuty

Białystok to jedno z polskich miast, gdzie istnieje możliwość wynajęcia samochodu na minuty. Ta nowoczesna usługa transportowa w całości obsługiwana przez smartfona wzbudza tu coraz większe zainteresowanie. O czym powinni pamiętać kierowcy, którzy decydują się z niej korzystać?

Czym jest wynajem aut na minuty?

Wynajem samochodów na minuty jest usługą, której podstawę stanowi system współdzielenia pojazdów – czyli carsharing. Zakłada on, że z jednego auta w ciągu doby korzystają różni kierowcy. Współdzielony samochodów jest w stanie zastąpić kilka prywatnych aut, co w Białymstoku oraz innych dużych miastach ma niebagatelne znaczenie z dwóch ważnych powodów. Po pierwsze – sprzyja to rozładowaniu natężenia ruchu i zredukowaniu korków, a po drugie – w ten sposób do atmosfery jest emitowanych mniej spalin.

Dlaczego opłaca się wynająć samochód na minuty w Białymstoku?

W kontekście omawianej usługi często pada określenie takie jak auto na kilometry. Białystok to doskonały przykład lokalizacji, gdzie wynajem samochodów na minuty zyskuje na popularności wśród osób prywatnych i właścicieli firm. Jedną z największych jego zalet jest to, że opłaty są naliczane na podstawie czasu przejazdu i pokonanego dystansu – dlatego mówi się o pojazdach na kilometry. Są one dobrą alternatywą dla transportu publicznego i taksówek, a także pozwalają poruszać się po mieście w komfortowych warunkach. Stanowią najlepszy dowód na to, że wcale nie trzeba posiadać własnego samochodu, aby móc z niego korzystać?

Jak wynająć samochód na minuty w Białymstoku?

Aby wynająć auto na minuty w Białymstoku, należy zacząć od zainstalowania na smartfonie bezpłatnej aplikacji PANEK CarSharing. Po założeniu konta klienta i uzyskaniu potwierdzenia jego utworzenia można zacząć korzystać z aplikacji. Dostępność wolnych w danym momencie pojazdów sprawdza się na specjalnej mapie – wystarczy jednym kliknięciem zarezerwować wybrane auto, następnie trzeba do niego dotrzeć w określonym czasie. Aplikacja służy do otwierania pojazdu, kończenia najmu, płacenia za przejazdy i zgłaszania usterek.

Niemieckie samochody elektryczne

Redakcja speedgum.com.pl

Jesteśmy grupą zapalonych miłośników motoryzacji. Dzielimy się wiedzą i nowinkami o samochodach, motorach oraz rowerach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Używane auto do jazdy po mieście